Zasada indywidualnej wyceny (zakaz kompensaty) - jedna z zasad rachunkowości określona przez ustawę o rachunkowości z dnia 29 września 1994 r. w art. 7 ust. 3:
Wartość poszczególnych składników aktywów i pasywów, przychodów i związanych z nimi kosztów, jak też zysków i strat nadzwyczajnych ustala się oddzielnie. Nie można kompensować ze sobą wartości różnych co do rodzaju aktywów i pasywów, przychodów i kosztów związanych z nimi oraz zysków i strat nadzwyczajnych.
Zasada indywidualnej wyceny została określona w art. 7 ust. 3 ustawy o rachunkowości. Wyraża się w tym, że poszczególne aktywa i pasywa, przychody i związane z nimi koszty, jak też zyski i straty nadzwyczajne ustala się oddzielnie. Przykładowo oddzielnie wycenia się każdy składnik majątku trwałego (np. grunt i wybudowany na nim budynek stanowiące odrębne środki trwałe) i obrotowego (np. w jednostce prowadzącej sprzedaż sprzętu AGD ustala się oddzielnie cenę dla danego asortymentu, np. dla lodówki, czy telewizora, a nie jedną cenę dla towarów o różnym charakterze).
OdpowiedzUsuńJak już jesteśmy w takich tematach to bardzo chętnie polecę Wam rozwiązanie, jakim jest strona http://www.nbsmedia.pl/co-to-jest-payroll/ Można u nich znaleźć ciekawostki związane z kadrami i płacami. Ja dzięki nim chciałabym wprowadzić payroll.
OdpowiedzUsuńBardzo fajnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawy artykuł. Jestem pod wielkim wrażeniem.
OdpowiedzUsuńdZIĘKI.
OdpowiedzUsuńW moim przekonaniu takimi zadaniami to powinno się biuro rachunkowe w Krakowie https://ksiegowakrakow.com/ zajmować. My owszem, możemy sami próbować, ale księgowa nie dość, że zna się lepiej, to w razie czego znosi z nas ciężar rozliczeń i odpowiedzialności za nie. Na pewno to ma dla was także kluczowe znaczenie.
OdpowiedzUsuńBardzo fajnie napisany artykuł. Jestem pod wrażeniem.
OdpowiedzUsuń